• +48 32 725 95 88
  • biuro@pksystem.com.pl
Jak zapakować butelkę do transportu?

Jak zapakować butelkę do transportu?

Odpowiednie zapakowanie butelki, w szczególności szklanej może stanowić wyzwanie. Z uwagi na kruchość materiału, z którego jest wykonana, może ulec zniszczeniu podczas transportu, dlatego ważne jest, aby dobrze ją zabezpieczyć.

Można to zrobić na wiele sposobów w zależności od jej rozmiaru i tego, czy jest czymś wypełniona. Poniżej przedstawiamy sposoby na to, jak zapakować butelkę, aby nie doszło do jej uszkodzenia.

Pakowanie butelek do transportu


Przy zabezpieczeniu danego produktu ważna jest odpowiednia amortyzacja, która ochroni go przed potencjalnym uderzeniem. Można to zrobić na kilka sposobów.

Wykorzystanie opakowań korrvu
Ekologiczne kartonowe pudełka Korrvu o różnych rozmiarach. Mają specjalną folię, której zadaniem jest ustabilizowanie produktu. Z uwagi na estetyczne walory tych opakowań, świetnie sprawdzą się przy pakowaniu prezentów, a w szczególności butelek z dobrym winem.

Opakowania Airpag
Opakowania Airpag wypełniane powietrzem, które tworzą specjalną kieszeń, aby można było umieścić w niej transportowany produkt. Ta metoda dobrze sprawdza się przy pakowaniu butelek, ponieważ skutecznie zabezpiecza szkło przed uszkodzeniami mechanicznymi i wstrząsami.

Kartonowe osłony na butelki
Kartonowa osłona bottle protector to proste w użyciu opakowanie, które swoim kształtem idealnie dopasuje się do każdej butelki. Jest ono od razu złożone i sklejone, więc wystarczy jedynie nasunąć go na przedmiot, a dzięki falistej strukturze opakowania, pochłaniane są wszelkie wstrząsy z otoczenia.

Folia bąbelkowa New Air
Folia zabezpieczająca o wielu różnych rozmiarach, która po wypełnieniu powietrzem staje się matą z bąbelkami. W przypadku pakowania butelki dobrze sprawdzi się folia Large Premium, która wytrzyma ciężar butelki wypełnionej płynem i skutecznie zamortyzuje wstrząsy podczas transportu.

Wytłoczki z pulpy papierowej
Do zabezpieczenia szkła, a zwłaszcza butelek warto wykorzystać wytłoczki z pulpy papierowej. Dużym atutem takich opakowań jest możliwość dopasowania ich kształtu do danego produktu w trakcie produkcji. Co ważne, są one wykonane z surowców pozyskiwanych w procesie recyklingu, a dodatkowo są miękkie i elastyczne.

Oprócz wytłoczek warto także zwrócić uwagę na wypełnienie papierowe typu plaster miodu. Jest to płyta wykonana z papieru, która składa się z trzech warstw. Cechą charakterystyczną tego typu opakowań jest duża odporność na nacisk i ich niewielka waga.

W przypadku niektórych opakowań ważnym elementem jest odpowiednie wypełnienie przestrzeni, aby przedmiot był dobrze zabezpieczony. Przykładem takiego opakowania jest karton, do którego najczęściej stosuje się folię bąbelkową wykonaną z plastiku. Alternatywą do klasycznej folii jest ekologiczny papier bąbelkowy, którym można owinąć transportowany produkt w celu jego zabezpieczenia. Jest to dobry sposób na zapakowanie butelki, aby nie uległa uszkodzeniu podczas transportu.

 

PK SYSTEM Sp. z o.o.
ul. Dolna 12, 44-100 Gliwice
+48 32 725 95 88 biuro@pksystem.com.pl
www.pksystem.com.pl

Katarzyna Malina
Dział pianek
   
+48 728 992 483
k.malina@pksystem.com.pl

Karol Poloczek
Specjalista ds. sprzedaży
 
+48 694 675 770
karol@pksystem.com.pl

Ewelina Michalska
Dział sprzedaży i windykacji
 
+48 660 578 354
ewelina.michalska@pksystem.com.pl

Monika Gołub
Specjalista ds. fakturowania,
logistyki i zaopatrzenia

 
+48 882 495 925
monika@pksystem.com.pl

Katarzyna Poloczek
Kierownik działu sprzedaży
 
+48 602 578 550
katarzyna@pksystem.com.pl

Piotr Konczelski
Dyrektor, inż. techniczny
   
+48 32 725 95 88
biuro@pksystem.com.pl

© 2024 PK System. Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Webdesign: VdeMedia