• +48 32 725 95 88
  • biuro@pksystem.com.pl
Cykl życia pianki poletylenowej

Cykl życia pianki poletylenowej

Pianka polietylenowa jest syntetycznym materiałem, który ma wiele zastosowań ze względu na swoje właściwości. Jest to lekki, giętki i wytrzymały materiał, który posiada doskonałą izolację termiczną i akustyczną. 

Ze względu na to, że pianka polietylenowa jest wykonana z plastiku istotną rolę dla środowiska odgrywa jej recykling. Plastik ten może mieć negatywny wpływ na środowisko, jeśli jest nieodpowiednio utylizowany. Odpowiednie recyklowanie pianki polietylenowej przynosi wiele korzyści.

Po pierwsze, recykling pianki polietylenowej pozwala zmniejszyć ilość odpadów, które trafiają na składowiska. Pianka może być przetworzona i wykorzystana do produkcji nowych produktów, co zmniejsza potrzebę wydobycia surowców naturalnych i energii potrzebnej do ich przetworzenia. To z kolei pomaga zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Po drugie, recykling pianki polietylenowej pomaga ograniczyć emisję dwutlenku węgla i innych szkodliwych gazów. Produkcja pianki polietylenowej z surowców wtórnych (recyklingowych) wymaga zazwyczaj mniejszej ilości energii w porównaniu z produkcją z surowców pierwotnych. Oznacza to, że proces recyklingu pianki polietylenowej może przyczynić się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

Przygotowując projekty dedykowane pod potrzeby produktów naszych klientów, staramy się maksymalnie wykorzystać materiał, tak aby powstał jak najmniejszy odpad. Jeśli jednak odpad się pojawi jest on specjalnie składowany i przygotowywany do transportu. Odpad ten jest oddawany do firmy zajmującej się przetwórstwem odpadów z pianki polietylenowej. Z otrzymanego odpadu produkują regranulat. Następnie powstały regranulat wykorzystywany jest do produkcji kolejnych płyt, które trafiają na naszą produkcję i są wykorzystywane do kolejnych projektów. W ten sposób każdy skrawek odpadu otrzymuje nowe życie, a my z czystym sumieniem dbamy o środowisko.

Ważne jest, aby świadomie segregować odpady i dostarczać piankę polietylenową do odpowiednich punktów recyklingu. My ze swojej strony dbamy o promowanie zrównoważonych praktyki i zalecamy wybieranie produktów wykonanych z recyklowanych materiałów, w tym pianki polietylenowej.

Wszystko to ma na celu zminimalizowanie wpływu pianki polietylenowej na środowisko i przyczynienie się do budowy bardziej zrównoważonej przyszłości.

 

PK SYSTEM Sp. z o.o.
ul. Dolna 12, 44-100 Gliwice
+48 32 725 95 88 biuro@pksystem.com.pl
www.pksystem.com.pl

Katarzyna Malina
Dział pianek
   
+48 728 992 483
k.malina@pksystem.com.pl

Karol Poloczek
Specjalista ds. sprzedaży
 
+48 694 675 770
karol@pksystem.com.pl

Ewelina Michalska
Dział sprzedaży i windykacji
 
+48 660 578 354
ewelina.michalska@pksystem.com.pl

Monika Gołub
Specjalista ds. fakturowania,
logistyki i zaopatrzenia

 
+48 882 495 925
monika@pksystem.com.pl

Katarzyna Poloczek
Kierownik działu sprzedaży
 
+48 602 578 550
katarzyna@pksystem.com.pl

Piotr Konczelski
Dyrektor, inż. techniczny
   
+48 32 725 95 88
biuro@pksystem.com.pl

© 2024 PK System. Warunki użytkowania | Polityka prywatności
Webdesign: VdeMedia